wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten gatunek płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz